03-6025756

מהי שיטת סילבה?קורסיםמנחיםמחקריםספרים ודיסקיםתקשורתצור קשרSilva International

  
הקורסים הבאים
ההרשמה בעיצומה! 
 

   

  

  קורסים למבוגרים 

תל אביב  

   קורס ערב   11/5/14  

קורס מרוכז 9/5/14 

 ירושלים

קורס ערב 14/5/14

חיפה

קורס מרוכז 30/5/14 

 


   מנהלי השיטה ומנחי הקורס

טניה: אספר לכם איך הכרנו את השיטה. למשה, בעלי, היה ידיד רופא, בוגר שיטת סילבה שסיפר לו הרבה על הקורס. הרופא נהג לעבוד מ-7 בבוקר עד 10 בלילה ולמרות זאת משה מצא אותו תמיד רענן ומלא מרץ.

יום אחד, כשהוא ביקר אותו במרפאה, הטלפון צלצל. הרופא ענה, הקשיב ואמר: רק רגע. ואז הוא עצם עיניים, התרכז במשך כמה שניות ואחר כך שאל בטלפון: איך את מרגישה? הרופא פנה למשה ואמר לו: הנה היא מרגישה יותר טוב. לאחר מכן הסביר לו שהוא השתמש באחד הטכניקות של שיטת סילבה ועזר לאישה המבוגרת שסבלה מדיכאון.

הסיפור הזה הדליק את משה וגם הוא רצה ללמוד לעשות נסים כמו הרופא. בדיוק באותה תקופה חוזה סילבה, ממציא השיטה, הגיע לביקור בארגנטינה כדי להשתתף באחד הכנסים הבינלאומיים של שיטת בסילבה שהתקיים בבואנוס אירס. הלכנו לשמוע אותו. זה היה באולם גדול בבית מלון. ישבנו על יד המעבר.

חוזה סילבה נכנס מהחלק האחורי של האולם וכשעבר בדיוק על ידינו, הסתכלתי עליו ושאלתי את עצמי: איזה קשר יהיה לנו עם האדם הזה? לאחר מכן שמענו את ההרצאה והתרשמנו מסיפור חייו: ילד שאיבד את אביו בגיל 4, החל לעבוד בגיל 6 והגיע למה שהגיע. התרשמנו גם מהשינויים שהשיטה גורמת לאנשים שעוברים את הקורס, לפי מה שהוא סיפר.
אני עבדתי אז כפסיכולוגית קלינית לילדים והיו מקרים שרציתי להגיד להורים שהם זקוקים לטיפול פסיכולוגי אבל ידעתי שההורים לא מוכנים לקבל את ההצעה. והנה אני יושבת שם ושומעת שמדובר בקורס, לא טיפולי, שמעניק כלים שעשויים לגרום לשינוי בהתנהגות.

נרשמנו לקורס, למדו את הטכניקות ורצינו להשתלב בשיטה. המנהל של שיטת סילבה בארגנטינה חשב שאנחנו מתאימים והסכים ללמד אותנו את השיטה ולאחר מכן הוא המליץ עלינו כדי להמשיך את ההשתלמות בארה"ב אצל חוזה סילבה. סילבה מאד רצה שנקים מרכז בישראל ונתן לנו את האישור לכך.

בארץ התחלנו להעביר קורסים בספרדית, כי לא ידענו עברית, אבל מהר מאד התחלנו להעביר קורסים בעברית וזאת בזכות הטכניקות של השיטה. בארץ עברו את הקורס אלפי בני אדם וכל הזמן מצטרפים חדשים. יצאו לאור 9 ספרים בעברית על שיטת סילבה, בניהם "לעצור את המתח" שנכתב ע"י טניה ורפאל ליברמן. כמו כן, פורסמו כתבות רבות בכל אמצעי התקשורת. בשנת 2000 קיבלנו את הגביע העולמי מטעם Silva International.Inc. 

מ- 1980 טניה עוסקת בהנחיית קורסים וסדנאות ומנהלת יחד עם בעלה משה את "מכון סילבה" ישראל, שהוא המכון הישראלי המאושר על ידי SILVA INTERNATIONAL (הבינלאומי). טניה ליברמן ורפאל ליברמן הם המחברים של הספר: "לעצור את המתח" בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

מ- 1984 משמש רפאל כמדריך ויועץ ב"מכון סילבה" ישראל.

מאירה מנחה מ- 1995 קורסים לילדים וסדנאות למבוגרים בשיטת סילבה.

 כל הזכויות שמורות למכון סילבה ישראל


 

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ