הקורסים הבאים
ההרשמה בעיצומה! 
 

   

  

  קורסים למבוגרים 

תל אביב  

   קורס ערב   11/5/14  

קורס מרוכז 9/5/14 

 ירושלים

קורס ערב 14/5/14

חיפה

קורס מרוכז 30/5/14 

 


  שיטת סילבה - מערכות יחסים מספקות

                       

בני זוג מגיעים למשבר כאשר כל אחד מתרכז בהיבטים השליליים של האדם השני. כשרואים רק את השלילי, מופיעים רגשות שליליים אצל כל אחד, דבר המקשה על מערכת היחסים.

כל אחד מרגיש צורך להאשים את השני כדי להוכיח את  לגיטימיות רגשותיו. מצב זה פוגע במערכת היחסים האינטימיים של בני הזוג.

לעיתים קרובות חושבים שישנן התנהגויות שלא ניתן לשנות אותן. אלא שבפועל התנהגותו של כל אחד משפיעה על התנהגותו של השני. כאשר רוצים לגרום לשינוי בהתנהגות של האדם השני צריך לשנות את ההתנהגות שלנו, דבר שיביא לשיפור במערכת היחסים.

 

כדי להחליף רגשות שליליים לחיוביים, ולבטל את הצורך להאשים את השני, שיטת סילבה מציעה להיכנס להרפיה ולנתח את המצב מנקודת ראות אובייקטיבית יותר וללא מטען רגשי גבוה. כי אי-אפשר להרגיש כעס,  תרעומת  ורגשות שליליים אחרים, כאשר השרירים רפויים. במצב של הרפיה יכולים לשחזר מצב ספציפי שבו האינטראקציה הייתה שלילית ולאחר מכן, לדמיין איך היינו יכולים לשנות את המצב אם היינו מגיבים בצורה אחרת.

למשל: הוא מטלפן אליה לעבודה כדי לדרוש לשלומה.
היא: איך אתה רוצה שארגיש עם כל הבלגן שהשארת לי בחדר?
הוא: למה את תמיד עושה מזבוב פיל?
היא: בשבילך שום דבר לא חשוב
הוא:לא נכון. צריך לתת לכל דבר את החשיבות שיש לו

היא: לא איכפת לך מכלום

הוא: בסדר, ביי, נפסיק לבזבז את הזמן.

 

גרסה אחרת:

הוא מטלפן אליה לעבודה כדי לדרוש לשלומה.
היא: איך אתה רוצה שארגיש עם כל הבלגן שהשארת בחדר?
הוא: אל תדאגי, כשאגיע הביתה אסדר את זה.

היא: היית יכול לסדר את זה כבר.

הוא: נהיה לי מאוחר הבוקר... אני מתנצל.

 

תמיד אתה יכול לבחור אם לכעוס או להישאר רגוע. המצב הרגשי שלך לא תלוי במה שהאדם השני עושה. הוא תלוי במה שאתה אומר לעצמך וגם בהערכה העצמית שלך.

אם אנחנו משנים את ההתנהגויות השליליות ומתחילים להיות קשובים לכל דבר חיובי שעושה האדם השני ולכל דבר חיובי שאנחנו יכולים לעשות, נרגיש מיד שיפור משמעותי במערכת היחסים.

 

ישנו מבחן מוכר בטיפול זוגי, המכונה: "יום האהבה". ביום זה האדם מגביר את התנהגותו החיובית כלפי בן/בת זוג, בלי קשר לתשובה של האדם השני. כדאי לכתוב איזו השפעה יש להתנהגות השונה על האדם השני. הוא יכתוב מה הוא עשה, איך השני הגיב, מה הייתה התשובה שלו, וכו'  יום האהבה מאפשר לנו להיות מודעים לעוצמה שיש לנו כדי לגרום לרגשות חיוביים של אושר אצלנו ואצל האדם השני ולהגיע למערכת יחסים כפי שהייתה בהתחלה.

 

 

 

 

 

 

 


כל הזכויות שמורות למכון סילבה ישראל


 

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ