03-6025756

מהי שיטת סילבה?קורסיםמנחיםמחקריםספרים ודיסקיםתקשורתצור קשרSilva International

"שידורים על מסך דמיוני" - עמליה ארגמן-ברנע, זמנים מודרניים , ידיעות אחרונות. 

על דף נייר לבן צייר ארז בן ה-10 שתי מסגרות. במסגרת הכחולה שבאמצע, תחת הכותרת "בעיה" הוא כתב: "אני עצלן ולא אוהבים אותי". במסגרת השמאלית הלבנה שמעליה התנוססה המילה "פתרון" הוא כתב: "כולם אוהבים אותי", ובצידו של המשפט הוסיף לחיזוק, פרצוף קטן המחייך מאוזן לאוזן.

על הדף של קרן בת 11 אמר המשפט שבתוך מסגרת הכחולה: "ישלי כאבי ראש חזקים". במסגרת הלבנה היה כתוב: "אין לי כאבי ראש בכלל ואני מרגישה מצוין".

 עוזי בן ה-9 הסתפק בציור שהסביר את הכל. במסגרת הכחולה כף יד עם קווים צרים ומרוסקים במקומם של הציפורניים. משמאל: חמש אצבעות בעלות ציפורניים ארוכות ושלמות. בעיה ופתרון של ילד כוסס ציפורניים.

עוזי, קרן וארז ועשרות ילדים אחרים, לא העלו אתמצוקותיהם ומשאלותיהם הפרטיות על הנייר במסגרת שעת מחנך, ובטח שלא תוך כדי משחקבבוקר משעמם של החופש הגדול. ילדים בדרך כלל אינם מנדבים אינפורמציות מן הסוג הזה.

במסגרת שבה נתונים ארז, עוזי וקרן, בקורס לאימון שכלי בשיטת סילבה, העיסוק במצוקות הללו, הקטנות כמו הגדולות, הוא שגרתי, טבעי, ולגמרי טכני. ונא לא לטעות: הבעיה עצמה, שלא כמו אצל הפסיכולוג למשל, הוא החלק הקטן והטריוויאלי של התרגיל השכלי. הפתרון הוא החשוב. הפתרון נמצא בפנים בתוך מוחו של כל ילד.

כל החיים לפניו

אל הקורס הזה לא שולחים את הילדים כמו לקורס קרמיקה, ג'ודו ופסנתר כדי לשרוף, בין השאר, כמה שעות אחר הצהרים. לקורס הזה צריכים הילדים לבוא בעצמם, מרצונם, ולפחות לבקש להישאר אחרי המפגש הראשון.

הקורס כולל 4 מפגשים בני כ-4 שעות כל אחד. אחרי כ-16 שעות של תרגול בשיטת סילבה, הם חוזרים הביתה לא רק עם כלים שבהם יוכלו להשתמש כדי להתמודד עם קשיי החיים המזומנים להם, עם גישה חיובית כלפי מצבים קשים, עם יכולת משופרת לשלוט בדחפים ובהרגלים ועם יכולת קליטה וריכוז שתשפר את הישגיהם בלימודים. יהיו להם סיכויים טובים יותר לגדול למבוגרים מאושרים.

"ילד שמכיר את השיטות שלמד בקורס, אומרת טניה, פסיכולוגית ילדים במקצועה, ימשיך להשתמש בהן בקלות ובטבעיות גם כשיתבגר". וכדי לתרגל את מה שלמד בקורס יש לילד את כל החיים לפניו...


כל הזכויות שמורות למכון סילבה ישראל


 

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ