03-6025756

מהי שיטת סילבה?קורסיםמנחיםמחקריםספרים ודיסקיםתקשורתצור קשרSilva International

אם מישהו אומר לי "את לא מבינה" אני אומרת בלב "מבוטל"" - מעינה שנהר, נשים, מעריב

פתאום הילד קם בבוקר עם מצב רוח טוב, זוכר את כל החומר לבחינה, מקבל ציונים טובים יותר, מפסיק להציק לאחרים והופך למרכז חברתי. והכל בזכות הקורס לילדים של שיטת סילבה. הרעיון הוא חשיבה חיובית. אם הילד יחשוב שהוא שווה, מוצלח, נחמד, הוא גם ירגיש כך ויתנהג כך.

דני מרי-אש בת 11 וחצי, היא אחת המשתתפות בקורס של שיטת סילבה לשיפור היכולת השכלית. דני הגיעה מחיפה יחד עם אחותה הקטנה יעל. דני: "אני באתי כי אני רוצה להסתדר יותר טוב עם אנשים. בעיקר הפריע לי שאני לא מסתדרת עם אחותי יעל, ושלעיתים קרובות אני לחוצה ועצבנית. יש מקצועות בבית הספר, כמו אנגלית למשל, שאני לא מספיק טובה בהם, וגם את זה רציתי לשפר. אימא שלנו היא בוגרת סילבה וסיפרה לנו כמה השיטה עוזרת".

שמעתי שעיקר כוחה של השיטה הוא דחיית מחשבות שליליות ותכנות חשיבה חיובית. ספרי לי על זה משהו.

"נניח שמישהו אומר לי "מפגרת" או "את לא  מבינה" או "את לא מצליחה". אני אומרת בלב "מבוטל". זה לא נכון שאני מפגרת, אלא שהוא אומר זאת מתוך קנאה.

או, למשל, לגבי הבעיה שלי עם האנגלית. על המסך השכלי שלי, אני רואה את הבעיה במסגרת כהה. אני מנסה להבין למה אני לא מצליחה. הבנתי שזה קורה לי משום שהשיעור באנגלית הוא אחרי ההפסקה, ובמקום להיות מרוכזת במה שקורה בכיתה, אני עוד מנתחת את מה שהיה בהפסקה." ואז, על המסך הכלי אני מעבירה איקס גדול על הבעיה, כלומר אני מבטלת אותה. לידה, במסגרת לבנה, אני רואה את פתרון הבעיה. אני רואה איך אני מרוכזת במה שאומרים בכיתה, ואיך אני מקבלת במבחן ציון 100. גם אם זה יהיה בהתחלה רק 60, ואחר כך 70 וכך הלאה, אני יודעת שאני אצליח. התמונה הזאת מלווה אותי בכל מקום, גם בזמן שאני מצחצחת שיניים או אוכלת".

מתברר שאחת הבעיות שהכי מטרידות את ילדים היא המריבות והמתחים עם יתר האחים והאחיות. הרב הגדול של הילדים ציינו את היחסים עם האחים כאחת הבעיות הראשונות שטעונות שיפור. גם לעדי בת 10 וחצי יש בעיות דומות.

 "יש לי אח קטן שמתמחה בלעצבן אותי", היא אומרת. "לפעמים אני מתרגזת ומלחיצה את כולם. אני מודעת לבעיה שלי. אחרי סכסוך עם אחי אני מוציאה את הרוגז על ההורים, על המורים ואני לא רוצה שהעניין יימשך.  אני רוצה ללמוד לשלוט על המתחים שלי ועל עצמי. אני כבר מרגישה שבימים האחרונים אני פחות עצבנית".

 כל הזכויות שמורות למכון סילבה ישראל


 

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ