03-6025756

מהי שיטת סילבה?קורסיםמנחיםמחקריםספרים ודיסקיםתקשורתצור קשרSilva International


קורס בשיטת סילבה ייחודי
לחברי העמותה ובני משפחתם

 
 
הקורס יתקיים פעם בשבוע במשך 6 שבועות

  לפרטים נוספים והרשמה: 03-6025756

silva israel silva israel

שיטת סילבה לשיפור הבריאות ואיכות החיים

כשמופיעה בעיה בריאותית, רובנו נוטים לראות בה משהו חיצוני שתוקף את הגוף, וחושבים שכל מה שעלינו לעשות זה לקבל טיפול רפואי. תמונה זו היא חלקית בלבד. רופאים שמו לב שמחלות רבות מתפרצות אצל אנשים שחוו מתחים, לחצים מעיקים, בעיות כלכליות, קשיים בעבודה או אסונות פרטיים. קיים קשר ישיר בין המצב הרגשי לגופני.
 
ניתן לסייע בריפוי מחלות באמצעות שלושה גורמים חשובים:

רגיעה: הורדת רמת המתח והחרדה והתגברות על הפחד משפיעות על תהליך הריפוי.
חשיבה חיובית: מחשבות חיוביות מעודדות את תהליך ההחלמה ומביאות לשקט פנימי.
שינוי אמונות: אמונות שליליות מדכאות, על כן יש להחליפן באמונות שעוזרות לריפוי.

רגיעה
השלב הראשון לשיפור הבריאות הוא להפיג את המתחים המצטברים. במצב רגיעה באמצעות שימוש בדמיון מסלקים דאגות, פחדים ומחשבות מטרידות. כאשר אדם סובל ממחלה קשה, הפחד עלול לגבור ולגרום לכך שהוא יתקשה לפתח ציפיות חיוביות לגבי העתיד. כשהגוף רפוי, המחלה כבר לא שולטת על החיים. חולים רבים אומרים שבאמצעות התרגילים מתמלאים באנרגיה וקל להם יותר לתפקד.

חשיבה חיובית
הציפיות לגבי תהליך הריפוי והתמונות שאנו מחזיקים בראש הן שתקבענה את סיכויי ההחלמה. אדם פסימי שאומר לעצמו שוב ושוב משפטים כמו: "קשה לי", "אני לא רואה שום הטבה", "מזה אני לא אצא", מעכב את יכולתו להחלים. מחקרים רבים הוכיחו, שציפיות שליליות מפריעות להחלמה בעוד שציפיות חיוביות הן גורם מכריע בריפוי. הגוף יכול לרפא את עצמו בתנאי שהשכל יאפשר לו לבצע את עבודתו.
 
שינוי אמונות
האמונות משפיעות על מה שקורה לנו. אדם שמאמין ש"החיים קשים", יראה במחלה הוכחה לאמונתו. רוב הסיכויים שידאג כל הזמן ויהיה מדוכא. האמונות יוצרות רגשות ולרגשות יש כוח אדיר בהפעלת המנגנונים המזיקים לגוף או המיטיבים עמו. אדם בעל גישה אופטימית תמיד יחפש וימצא, אפילו כשהוא חולה, את הצד החיובי שבמצב. מי שמאמין ביכולתו להשפיע על חייו, לוקח אחריות ומשתתף באופן פעיל בתהליך הריפוי.


כיצד שיטת סילבה מסייעת לחולי קרוהן/כוליטיס?

שיטת סילבה נותנת מענה:
 במישור הרגשי: הורדת רמת המתח והחרדה, התגברות על הפחד והגברת הרגיעה הפנימית.
 במישור השכלי: שינוי מחשבות שליליות ואמונות מגבילות לכיוון הריפוי.
 במישור הפיזי: הפעלת המוח המרפא לשיפור המצב ולהקלה עד להעלמת הכאבים.

שיטת סילבה מַקנה כלים לשינוי המציאות בעזרת כוח המחשבה. השיטה מספקת כלים להתמודדות טובה יותר עם מצבים לא רצויים ומלמדת להחליף דאגה ברגיעה.

אדם המאובחן כחולה במחלה כרונית כמו קרוהן או כוליטיס, נתקף באופן טבעי בפחד מהשינוי המשמעותי הצפוי ומהירידה באיכות חייו. אדם שמתרכז במחשבות כאלה יחוש חסר אונים.

לא עוד!

אנשים הסובלים ממחלות קרוהן וכוליטיס מסוגלים לעזור לעצמם, לפתח את כישוריהם ולנצל את האפשרויות הקיימות בסביבתם! אדם המחובר באופן פעיל לתהליך הריפוי חוֹוה תחושה של שליטה במקום חוסר אונים מול המחלה.

אז מה עושים?

בשלב ראשון יש להקל את המתח והחרדה, לשנות מחשבות שליליות ואמונות מגבילות, להתגבר על הפחד וליהנות משלווה פנימית שהולכת ומתרחבת ככל שמתרגלים יותר. בשלב השני מנחה השיטה כיצד להעביר למוח מידע שגורם לשיפור המצב הבריאותי. אנשים המתנסים בשיטת סילבה ברחבי העולם מגלים שהרצון, האמונה והרגש מסוגלים לחולל שינויים גופניים.
כל אדם יכול לעזור לעצמו ולאחרים, לגרום לשינוי חיובי, גופני, שכלי ורוחני אצלו ואצל הסובבים אותו.


עדותו של יוני, בוגר הקורס: כיצד עזרה לי שיטת סילבה?

"בשנת 1989 חוויתי כמה שבועות של סבל רב הכרוך בכאבי בטן ושלשולים. באותו זמן גרתי בלונדון, הייתי בן 39, נשוי ואב לשתי בנות צעירות בנות שמונה ועשר, ובעל עסק. זו הייתה שנה קשה מאוד: נפרדתי מאשתי, התמודדתי עם בעיה בעסק והרגשתי שאני רוצה לעזוב את אנגליה ולחזור לישראל, למשפחה ולחברים.

הייתי נתון במתח רב, ב"סטרס", ומצב הבריאות שלי הידרדר והלך. נחלשתי מאוד עקב אכילה לא מסודרת, חוסר תיאבון וירידה משמעותית בתפקוד היומי. הגעתי לחוסר יכולת לתפקד ואושפזתי בבית חולים בלונדון. אז אובחנה אצלי מחלת הקרוהן והחל טיפול בסטרואידים ובתרופות אחרות במטרה לשקם אותי מההתלקחות המחלה. הטיפול התרופתי האגרסיבי לא שיפר את מצבי והבטן הלכה ותפחה. הבדיקות הראו כי המצב מידרדר ובייעוץ עם המחלקה הכירורגית הוחלט לנתח אותי כדי להוציא את החלק הפגוע של המעיים. המתח גבר אצלי ולא היה לי חשק וכוח לבדוק חלופות אחרות, השלמתי עם רוע הגזֵרה.

ביום שבו הודיעו לי כי למחרת ינתחו אותי עלתה בי עוד יותר רמת החרדה והלחץ. היה זה בצהרי היום. שעתיים לאחר מכן הגיע חבר לבקר אותי ובידיו הספר MIND CONTROL מאת חוזה סילבה. "מה יש לך להפסיד?" הוא אמר. הייתי חלש וחסר סבלנות והנחתי את הספר בצד. לאחר מספר שעות, כשלא יכולתי לסבול את תחושת חוסר האונים, לקחתי את הספר לראות אולי יש בו משהו שיעזור לי. קראתי שליש מהספר והגעתי לפרק שתיארו בו תרגילים מנטאליים להרפיה.

החלטתי לבדוק עד כמה זה יכול לעזור לי, והתחלתי לתרגל לפי ההנחיות. ניסיתי את התרגילים במשך כמה שעות, נרדמתי מדי פעם, התעוררתי וחזרתי לתרגל. ב־1:00 בלילה נרדמתי רגוע מאוד.

בשעה 6:00 בבוקר העירו אותי ולקחו ממני דם לבדיקות כפי שעשו מדי בוקר בבית החולים. מנהל המחלקה הגיע ב־9:00 בבוקר לבדוק את מצבי לפני הניתוח, מישש את הבטן שלי והעיר "הנפיחות ירדה ובדיקות הדם שלך מראות תוצאות טובות. האם לקחת משהו בלילה? עשית משהו?" התלוצצתי ואמרתי לו שאני יהודי והתפללתי בלילה לאלוהים, אולי זה עזר לי. הוא החליט לדחות את הניתוח ולחכות כמה זמן.

בשלב זה הבנתי כי הספר והתרגול עזרו לי מאוד, קראתי עד הסוף והתחלתי להתנסות בתרגילים מתקדמים של הרפיה ודמיון מודרך כדי להירגע ולעזור לגוף שלי בהתמודדות עם המחלה.

אחד התרגילים שנהניתי מהם ושעזרו לי לצאת מה"סטרס" שהייתי שרוי בו, היה תרגיל חוף הים: נכנסתי שלוש פעמים ביום לחדר האמבטיה בבית החולים, ובעודי שוכב כחצי שעה במים החמים הפלגתי בדמיוני לחוף הים בתל־אביב. דמיינתי כי אני שוכב על החוף, השמים כחולים, השמש מעליי מחממת ונעימה, המים מצננים אותי, הבחורות היפות מפזזות סביבי וכולם שמחים וצוחקים. שמעתי בדמיוני מוזיקה ישראלית נעימה וחשתי שהכול טוב ונהדר. כך הקפדתי לבצע תרגולים מדי יום ביומו מספר פעמים ביום. מצב הבריאות שלי השתפר והלך, וכמה ימים לאחר מכן שוחררתי מבית החולים.

עד היום, בחלוף 22 שנים, לא עברתי ניתוח במעי הגס. כיום אני חי בישראל ליד הים ועד היום לא עברתי ניתוח במעי הגס. התחתנתי בשנית, אני נשוי זה 17 שנים, יש לי שני ילדים נוספים בני 14 ו־16, פתחתי עסק חדש בארץ והשתקמתי כלכלית.

לימים פגשתי בישראל את משפחת ליברמן היקרה והשתתפתי בקורס בהנחייתם. הקורס הרחיב היבטים נוספים של שיטת סילבה, ובימים אלו, בשנת 2010, אני עובר את הקורס פעם נוספת כדי לרענן את התרגול (כל בוגר של השיטה יכול לחזור בחינם על הקורס כמה פעמים שירצה במשך כל חייו).

הניסיון הראה לי ששיטת סילבה והתרגילים המנטאליים להרפיה מאפשרים לי לחזור מהר לאיזון ולשקט נפשי בחיי. זו הסיבה שנרתמתי בימים אלו לעזור לחברים בעמותת הקרוהן-כוליטיס (שם אני חבר פעיל כמתנדב) להכיר את שיטת סילבה למטרת טיפול נפשי תומך, במיוחד לחולים הכרוניים במחלות המעיים."

 
silva israel silva israel


כל הזכויות שמורות למכון סילבה ישראל


 

הוקם ופותח על ידי ארטויז'ן בע"מ